Väikese lapsega SPA-sse – arvustused

Hei, hei!

Kuna väljas täna jahedam ja kohati vihmane, siis mõtlesin kirjutada natuke meie  kogemustest erinevates spa-des väikese lapsega. Niimõnigi võib suvepuhkuseid planeerida ning äkki on kellegile kasuks. Kõik külastused on toimunud max 6 kuu jooksul, ehk siis üsna hiljutised.AQVA SPA Rakveres (link siin)- lemmik, lemmik, lemmik! Lastega külastamiseks sobib väga hästi, meie poeg oli veits üle aasta kui enne möödunud jõule käisime. Eks hinnaklass jääb pigem sinna ülespoole, aga ütlen, et täiesti väärt kulutamist.

 • SPA – saunade valik piisav, 7 erinevat, lisaks 2 mullivanni ja puhkealad
 • basseinid – lustimist suurematele kui ka pisematele. Väikeste laste basseinis on vahva liumägi ja mõnusalt soe vesi. Suurematele on liutoru.
 • õhk – igal pool meeldivalt soe, ei pidanud last kramplikult kinni katma kogu aeg
 • pesemine – naiste poolel olemas nii vann kui ka tool pisikestele ja kes, veel ei tea, seal on riietusruum ühine, kabiinidega siis, ehk perel jällegi koos lihtsam pisikestega

Boonuseks neile, kes otsustavad ööbimise kasuks, siis lastele on olemas suur mängutuba 1. korrusel. R. tundis sellest väga suurt rõõmu. Lapsevanematele ka väga mugav, ei pea majast välja minema, kui ei soovi, et lapsel rõõmu rohkem oleks. Lisaks hommikusöök on väga rikkalik ja maitsev, tekivad kohe neelud :D. Toad moodsad, ilusad ning puhtad.

Mängutuba

Johan SPA Hotell Kuressaares (link siin)-  väike, hubane hotell. Külastasime Saaremaad talvel. Pigem soovitaks seda kohta 2-si nautimiseks, sest spa pool on väga väike ja suhteliselt külm, mis tekitas veidike pettumust. Oleks siis vähemalt mõnusalt soegi olnud. Veel häiris see, et broneeringus oli kirjas, et tuleme väikese lapsega, lapsevoodi oli, aga sobivat voodipesu mitte. Õnneks oli endal lapsetekk kaasas, aga kui poleks olnud, oleks kehvasti olnud. Loodan, et pärast minu antud tagasisidet järgivad nad selliseid asju rohkem. Järgnevalt siis lühike ülevaade.

 • SPA – 2 sauna, soome ja aurusaun, mullivannis oli liiga kuum vesi, kiiresti hakkas pea valutama
 • basseinid – välibasseini ei proovinud, sest oli talv, aga lahti ta oli. Sisebasseinis tundus vesi suht jahe, kodulehel väidavad, et on +28 kraadi, aga jah pisikese lapsega kannatab ainult natuke aega olla
 • õhk – pigem jahe

Kuna jäime ööseks, siis õhtustasime hotelli restoranis, toit oli tavaline ja portsjonid pigem väiksemad. Hommikusöök oli ok, ei saa nuriseda, valikut oli.

Kogu Kuressaare külastuse tegi meeldivamaks, et leidime hotelli läheduses ülimõnusa lounge, Chameleon Kohvik-Lounge (link siin).  Lastele on seal mõnus mängutuba, söögid maitsvad ning portsjonid ok. Väga lastesõbralik klienditeenindus ka. See koht tegi meele rõõmsaks.

img_0549.jpg

Meresuu SPA Narva-Jõesuus (link siin)- külastasime perega sellel kevadel. Nädalavahetusel ja kindlasti suvel on seal parkimisega kitsas käes, sest päevasel ajal niisama spaa-tajaid jagus, aga muidu hotell ise jättis meeldiva mulje. Tuba oli normaalse suurusega ning kena. Või noh nagu hotellides ikka, mulle meeldis, et oli heledates toonides.

 • SPA – 8 erinevat sauna, saunarituaalid, snäki- ja joogibaar, istumiskohti nautimiseks piisavalt. Ühest saunarituaalist võtsin ka osa, väga äge oli ning võttis higi lahmama, ainult et poisid, kes läbi viisid, rääkisid kogu aeg vene keeles, kuigi tegelikult oskasid ka eesti keelt. Mulle väga meeldis kogu olemine seal, teinekord kindlasti uuesti.
 • basseinid – mõnusalt soe vesi, eriti lemmik oli R. jaoks see, kus oli vesimassaži ja kosega bassein. Selles on mõnus last ujutada ka, sest 3/4 kehast ikka vees, vee temp. lastebasseinis oli sama, mis kosega omas. Lastebasseinis muidugi meeldis ka liugu lasta. Endale meeldis veel vesimassažiga jaapanivann.
 • õhk – pigem soe
 • pesemine – naiste poole olemas lastevann, ei mäleta enam, kas ka söögitool, kuhu pisikest istuma panna

Kokkuvõtvalt kindlasti soovitaks lastega peredele, sest tegevust jagub ning kogu spa-ala on ühine, et hea täiskasvanutel omavahel vastutust jagada. Ka päris pisikesega vee temp. ok. Hommikusöök oli pigem selline keskmine, põhiasjad olemas, aga valikut varianti mitte eriti, näiteks juustu oli vist ühte sorti või max 2, veel oleks soovinud värskeid puuvilju. Spa jaoks sussid tuleb eraldi osta isegi ööbimise korral, parem variant on kaasa haarata enda plätud.

Viiking SPA Pärnus (link siin)- mõnus kogemus kogu perele. Kuigi hotelli pool on väga tagasihoidlik ja jääb pigem veidi ajale jalgu juba. Selle eest spa pool on päris vinge ning suur, meeldis ka mõnus hämar valgustus ja erinevad ruumiliigendused. Külastasime seda spa-d veebruari alguses.

 • SPA – 5 erinevat sauna, eriti lemmik oli kadakane saare saun – mmm, mis lõhn!, olemas baar ja istumiskohad, uudistamist piisavalt
 • basseinid – vesi mõnusalt soe kõikjal, lastebasseinis oli ka parajalt sooja, mullivannid oli ägedalt kõrgemal ning sealt tore jälgida melu või siis veidike eralduda, mitu erinevat koopa stiilis sopistust erinevate veemassaaži koha või -jugadega
 • õhk – normaalne
 • pesemine – kui õigesti mäletan, siis oli olemas mitu kaussi pisikestele, tooli kohta ei mäleta enam

Spa pool meeldis väga ning näha oli, et lapsel oli ka tore. Tuba puhas, olemas lapse reisivoodid ja voodipesu neil. Sussid tuli eraldi osta, ehk jällegi soovitus, enda omad ise kaasa võtta. Sööma soovitaks minna Pärnus linnapeale, hommikusöögil oli näha väga palju vanemaealisi Soome turiste. Hommikusöök ise oli ka pigem tagasihoidlik, kõhtu miskit sai, aga noh…. Kohv oli üsna kohutav. Aga kogemus olemas, iga kell võiks spa-sse minna, aga ööbiks kusagil mujal.

Viimsi SPA Viimsis (link siin) – viimane külastus mai keskel. Kuna elame ise Tallinnas, pole kunagi ööseks jäänud :D, aga spa-d külastame regulaarselt, sest läheduses pole paremat leidnud.

 • SPA – 8 erinevat sauna, snäki – ning joogibaar, istumiskohti piisavalt, mullivannid
 • basseinid – beebi- ja lastebasseinis võiks vesi ikka veits soojem olla, sest kõigis basseinides samal temperatuuril vesi minu meelest, aga pole hullu, kui liigutada, siis väga ok, külm pole hakanud, aga lihtsalt eeldus on, et pisikestele ikka soojem vesi
 • õhk – normaalne
 • pesemine – olemas nii pesukauss kui ka söögitool

Rahvast käib spa-s üsna palju, eriti nädalavahetusel ja pühade ajal, siis vist päris pisikesega raskem, sest suuremad lapsed ikka möllavad ning pritsivad. Ka bassein võiks

Reval-Sport Veekeskus Tallinas (link siin)- lastesõbralik spa/ ujula. Revalis käisime kunagi aasta alguses, täpselt ei mäleta millal. Kui külastada ilma spordiklubikaardita, siis parkimine jääb kaugemale ja Vanalinnas suht kirve hinnaga. Ma käisin seal ainult lapsega ning saime ilusti nende territooriumile auto jätta, hommikusel ajal ruumi küllaga.

 • SPA – kodulehe järgi on neil 5 sauna, aga kui mina R.-ga käisin, siis põhimõttelist töötas ainult paar nendest, mõned saunadest on pesemisruumide juures
 • basseinid – olemas mõnusa sügavusega lastebassein, eraldi veel beebidebassein eriti sooja veega. Üldiselt on vesi meeldivalt soe igal pool. Väga mõnus üldbassein (mitte see ujumistreeningu oma) mitmete veejugadega, mis reaalselt ka masseerivad, mitte ainult ei puuduta su nahka õrnalt. Nii saab lapsevanem ka oma lihastele lõõgastust. Väljas oli ka kas mullivann või mingi bassein kindlasti.
 • õhk – pigem jahedam, hea oleks, kui on käterätik/ hommikumantel peale panna lastele
 • pesemine – naiste poolel olemas ilusti pesukauss ja söögitool, neid isegi oli päris mitu kui mäletan

Väga hea ja beebide sõbralik on nende riietusruum, kus üks nurgake on kenasti eraldatud lausa turvaväravaga, et kellel lapsel juba jalad alla, plehku ei paneks. Lisaks olid selles nurgas maas mingid pehmendused, olemas mähkimislauad (lausa 8), mitu söögitooli, kuhu last panna enda riietumise ajaks. Kokkuvõttes mugav.

Tallink SPA & Conference Tallinnas (link siin)- külastasime mai kuus abikaasaga, last kaasas polnud. Lastega peredele ausalt väga ei soovita, s.t. kui ööbite hotellis nagunii võib läbi hüpata, aga ekstra spasse minna pole minu meelest mõtet. Liiga palju turiste (loe soomlasi) oli ka.

 • SPA – saunad täiesti eraldatud basseinialast, 4-5 sauna, muidu oli ok, aga wow üks aurusaun oli küll liiga kuum, seal reaalselt ei saanud olla, sest auru puhus väga tugevalt ning ma oleks peaaegu oma jala ära kõrvetanud, ebareaalne! Saunade lähedal oleks võinud olla ka puhkeala, aga see jäi bassenide juurde, kus oli jahe õhk.
 • basseinid – vesi oli kõikjal külm, isegi beebibasseinis oli jahe, ainuke soe vesi oli mullivannis baari lähedal. See mullivann oli sellepärast suhteliselt ülerahvastatud. Oleks võinud rohkem veejugasid ka olla.
 • õhk – jahe
 • pesemine – mina pisikestele pesukaussi ega tooli ei näinud

Perega koos tahaks kunagi külastada alljärgnevaid spa-sid, et leida endale uusi lemmikuid koos lõõgastumiseks. Kui kellegil on mingit head diili pakkuda, laske aga tulla, kontaktid on täitsa olemas (aive.vool@gmail.com) või jäta kommentaar.

 • Terviseparadiisi Pärnus
 • Noorus SPA Narva-Jõesuus
 • Georg Ots SPA Hotel Kuressaares
 • V SPA Tartus
Advertisements

3 thoughts on “Väikese lapsega SPA-sse – arvustused”

 1. Eitea,ma käisin 2 korda Juhan spas ja oli soe,mullivann oli veits liiga palav ja tegelt 3 sauna on (need mis nimetasid) ning leilisaun aga see naiste/meestele eraldi, Soovitan väga V-spad( käisime ilma lapseta) ja igati mõnus oli,soolamaailma kui tahtsid pidid eraldi ostma pileti 3€ in ja 3h. Noorus spas pole käinud aga sõbranna käib alati seal (ööbib) ja küsivad rõduga tuba ja neil olnud vaadet merele 🙂

  Meeldib

  1. Ja Georg otsa spa ka mõnus väike ja sõbralikud on, mis mulle samas meeldis selle puhul,et rõdul võis teha suitsu(meeldis sellessuhtes,et uksejuures polnud inimesi suitsetamas) ning restoranis toiduvalik nii ja naa,tellisin kala ja pigem mage oli :/

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s